בסיעתא דשמיא

ספרים שאינם באתר
אנו פועלים במרץ רב כדי להעלות עוד מוצרים לאתר, בכל מקרה ניתן להזמין את רוב ספרי הקודש הקיימים, גם אם הם לא מופיעים באתר.חבר מועדון
הצטרפו אלינו למועדון הלקוחות. ההצטרפות חינםנתקלתם בקושי? מחפשים ספר שלא מופיע באתר?
צלצלו ל 052-7687926 ונשמח לעזור.רוצים להיות מעודכנים על כל ספר חדש שיוצא?
הצטרפו לרשימת התפוצה. ניוזלטר פעם בשבועיים יעדכן אתכם על כל מה שחדש בעולם הספרים. השירות ללא תשלום.כרטיסי זיכוי
חדש!!חדש!! מתאים כמתנה לבר מצווה, לאירוסין, פרס לתלמידים וכו' הנחה בקניית כמות!

דף הבית >> הלכה ומנהג >> אשכנזים - פסקי יהדות אשכנז >> שמירת שבת כהלכתה חלק א / הרב יהושע נוירביט
 
שם המוצר/פריט:שמירת שבת כהלכתה חלק א / הרב יהושע נוירביט
מחיר מחירון:₪65.00
המחיר שלנו:₪55.00
מע"מ:כולל מע"מ
(קיימת אפשרות לאיסוף עצמי ללא תשלום נוסף)
זמן אספקה:7 ימי עסקים
תקופת אחריות:0
שם היצרן:פלדהיים

הוסף לסל 


מידע נוסף

ספר "שמירת שבת כהלכתה" הוא ספר הלכה נפוץ העוסק בהלכות שבת ויום טוב, שכתב הרב יהושע נויבירט תלמידו הקרוב של הרב שלמה זלמן אויערבאך, עמו התייעץ הרבה בכתיבת הספר (כפי שמעידות ההערות בספר). . הספר זכה לתפוצה רבה.‏ הספר עוסק גם בהלכות השייכות לעידן המודרני, כגון שימוש בחשמל או רפואה מודרנית בשבת. הספר יצא לאור בשלוש מהדורות שונות, כשהחל מהמהדורה השנייה השתתפו במלאכת הכתיבה גם תלמידי חכמים מ"בית מדרש הלכה - מוריה", הרבנים יעקב ווייל ואשר זלצמן. לאחר שהמהדורה הראשונה יצאה לאור, הופעל לחץ על הרב נויבירט לשנות פסקים רבים שכתב, ולכן הטקסט העליון במהדורה השנייה מחמיר יותר ורק בהערות השוליים צויין שישנה גם דעה מקלה. במאי 2010 יצאה מהדורה מתוקנת לחלק הראשון לפי השינויים הטכנולוגיים האחרונים, ובהוספת פסקיו של הרב יוסף שלום אלישיב.

הספר "שמירת שבת כהלכתה" פוסק על פי דעת הרמ"א, כלומר לפי הנוהג האשכנזי. בשל הפופולריות של הספר והרצון להשמישו גם לספרדים, כתב עליו הרב יהודה לביא בן-דוד קונטרס הערות בשם "בדי השלחן", המביא את שיטות הפוסקים הספרדים.

פרקי הספר מסודרים לפי נושאים. חלקו הראשון של הספר עוסק בהלכות הקשורות בהכנת אוכל בשבת, רחיצה וסיכה, טיפול בבגדים, משחקים, איסור הוצאה ומוקצה, טיפול בצומח ובבעלי חיים, מלאכת נוכרי ודיני חולה ופיקוח נפש. החלק השני כולל את ההלכות הנוגעות למצוות החיוביות בשבת: הדלקת נרות, קידוש והבדלה, סעודות שבת וכן דיני אבלות בשבת ודיני חול המועד. חלקו השלישי של הספר שיצא בשנת תשנ"ג כולל "תיקונים ומילואים" מאת הרב שלמה זלמן אוירבך, מבוא להלכות שבת מאת הרב נויבירט ומפתחות נוספים.

הספר "שמירת שבת כהלכתה" זכה להסכמות הרב יחזקאל אברמסקי, הרב שלמה זלמן אויערבך, הרב משה פיינשטיין ואחרים. הרב אוירבך כתב בסוף ימיו קובץ הערות ותיקונים ל"שמירת שבת כהלכתה", ובכך חיזק את מעמדו כספר פסיקה מקובל. בשנת תשכ"ה הוענק לרב נויבירט פרס הרב קוק על ספר זה. הספר יצא תחילה בכרך אחד, ובמהדורה שניה בשני כרכים.
מוצרים קשורים
בנין אפיריון / רבי שלמה אליס

בנין אפיריון / רבי שלמה אליס

מחיר מחירון: ₪65.00

שרשי מנהגי אשכנז חלק ה - תפילין בחול המועד

שרשי מנהגי אשכנז חלק ה - תפילין בחול המועד

מחיר מחירון: ₪100.00

שו"ת הרמ"א / רבי משה איסרליש

שו"ת הרמ"א / רבי משה איסרליש

מחיר מחירון: ₪65.00

שמירת שבת כהלכתה חלק ב / הרב יהושע נוירביט

שמירת שבת כהלכתה חלק ב / הרב יהושע נוירביט

מחיר מחירון: ₪65.00