בסיעתא דשמיא

ספרים שאינם באתר
אנו פועלים במרץ רב כדי להעלות עוד מוצרים לאתר, בכל מקרה ניתן להזמין את רוב ספרי הקודש הקיימים, גם אם הם לא מופיעים באתר.חבר מועדון
הצטרפו אלינו למועדון הלקוחות. ההצטרפות חינםנתקלתם בקושי? מחפשים ספר שלא מופיע באתר?
צלצלו ל 052-7687926 ונשמח לעזור.רוצים להיות מעודכנים על כל ספר חדש שיוצא?
הצטרפו לרשימת התפוצה. ניוזלטר פעם בשבועיים יעדכן אתכם על כל מה שחדש בעולם הספרים. השירות ללא תשלום.כרטיסי זיכוי
חדש!!חדש!! מתאים כמתנה לבר מצווה, לאירוסין, פרס לתלמידים וכו' הנחה בקניית כמות!

דף הבית >> חסידות >> אש קודש / האדמו"ר מפיאסצנה
 
שם המוצר/פריט:אש קודש / האדמו"ר מפיאסצנה
מחיר מחירון:₪40.00
המחיר שלנו:₪33.00
מע"מ:כולל מע"מ
(קיימת אפשרות לאיסוף עצמי ללא תשלום נוסף)
זמן אספקה:7 ימי עסקים
תקופת אחריות:0
שם היצרן:פלדהיים

הוסף לסל 


מידע נוסף
אש קודש / האדמו"ר מפיאסצנה.
מהדורה חדשה.

הספר "אש קודש" הוא ספר דרשותיו של האדמו"ר מפיאסצנה, הרב קלונימוס קלמיש שפירא בפני חסידיו בגטו ורשה בעת השואהספר זה מהווה תעודה חסידית, תאולוגית-מחשבתית, וגם היסטורית, יוצאת דופן.
מחברו קרא לו חידושי תורה משנות הזעם ת"ש–תש"א–תש"בוהשם "אש קודש" ניתן לו על ידי המוציאים לאור בישראל. שם זה מנציח את קדושי השואה ואת הרבי ומשפחתו שנרצחו בשואה. על שם הספר קרויים מרכזי חסידי פיאסצ'נה בבית שמש ובבני ברקישיבה בצפת והמאחז אש קודש באזור מטה בנימין.
מבנהו של הספר "אש קודש" אופייני לספריהם של אדמו"רים חסידיים: אוסף של דרשות על פרשת השבוע והחגים, על פי סדר השנה. בספר 86 דרשות שנאמרו במשך שלוש שניםת"שתש"א ותש"ב (1939–1942). הדרשה הראשונה נאמרה בראש השנה ת"ש, (14 בספטמבר 1939), והאחרונה בשבת חזוןד' באב תש"ב, 18 ביולי 1942, שלושה ימים לפני תחילת האקציה הגדולה למחנה טרבלינקהמעבר לכך ישנן הגהות והערות שהוסיף האדמו"ר, כנראה לאחר הדרשה האחרונה.
הדרשות אינן ברצף מלא לאורך כל שלוש השנים; ישנן תקופות שבהן יש הפסקה של כמה שבועות או חודשים. בשנת ת"ש (1939-1940) נתן הרב 41 דרשות; בשנת תש"א (1940-1941), רק 21; ובשנת תש"ב (1941-1942) נתן הרב 24 דרשות, כאמור – עד שבת חזוןכלומר על ארבעה מתוך חמשת חומשי תורה.
הדרשות פותחות בקושיה על פרשת השבוע, על אחד מהפרשנים או המדרשים הקשורים אליה; לעתים קרובות ישנה התייחסות לדברי רש"יולמדרשבדרך כלל מדרש רבההתייחסויות לא מועטות הן לספר הזוהרוהתייחסויות רבות לספרי חסידות שונים, ובמיוחד ספריו של אביו או של חותנו.
לאורך הספר מורגש שינוי באורך הדרשות. הדרשות הראשונות קצרות מאד, בנות עמוד אחד (למעט דרשות ספציפיות, כמו הדרשה לראש השנה). לאורך השבועות,מתארכות הדרשות, עד שהדרשות בחלקו האחרון של הספר הן בדרך כלל בנות שלושהארבעה ואף חמישה דפים. גם תוכן של הדרשות הולך ומעמיק, וניתן לראות את התגבשות תפיסת עולמו של האדמו"ר במהלך ימי השואה. 
מוצרים קשורים
אסיפת מכתבים

אסיפת מכתבים

מחיר מחירון: ₪58.00

נתיבות שלום ב' כרכים

נתיבות שלום ב' כרכים

מחיר מחירון: ₪130.00

נתיבות שלום ה' כרכים

נתיבות שלום ה' כרכים

מחיר מחירון: ₪325.00

בני יששכר ב"כ / ה.מאירות

בני יששכר ב"כ / ה.מאירות

מחיר מחירון: ₪125.00

דברות המגיד / המגיד ממעזריטש

דברות המגיד / המגיד ממעזריטש

מחיר מחירון: ₪99.00

צמאה לך - משנת הבעל שם טוב / יוסי אליטוב ויאיר שרקי

צמאה לך - משנת הבעל שם טוב / יוסי אליטוב ויאיר שרקי

מחיר מחירון: ₪80.00